Potrava

Musíme mať na pamäti, že mloky sú mäsožravce, preto im musíme prispôsobiť aj ich jedálny lístok. 
 
Dospelých jedincov môžeme kŕmiť patentkami, malými rybkami (ja mám osvedčené gupky), dážďovkami, pulcami iných obojživelníkov, muchami, červami, kúskami hovädzieho srdca, hrubším planktónom, krevetami, dafniami alebo aj vitamínmi pre vodné korytnačky. 
 
Nedospelé jedince kŕmime nitenkami, patentkami, inými larvami komárov, rybím poterom, ako aj dospelých jedincov pulcami iných obojživelníkov. 
 
Dôležité je, aby potrava bola živá, alebo s ňou bolo jemne pohybované. Vhodné je kŕmiť v menších dávkach, počas kŕmenia nechávať pauzy (dva dni). Mloky treba kŕmiť len takým množstvom potravy, koľko dokážu zožrať do pár minút, zvyšok potravy treba z akvária odstrániť prípadne na ďalší raz si treba množstvo potravy kontrolovať. Potrava by nemala mať ostré výčnelky, aby sa o ňu mloky neporanili a mala by byť úmerná veľkosti ich hlavy. Odporúčam potravu striedať a neskôr sami prídete na to, čo vaším mlokom vyhovuje. Ja používam sušenú potravu (krevety, dafnie, patentky), mrazenú potravu (patentky) a živú (dážďovky a sem tam hodím kus hovädzieho srdca).
 
Podľa druhu a mnoštva stravy rastú mloky niekedy dosť rýchlo a často sa vyzliekajú.
 
Za NEVHODNÚ potravu môžeme považovať múčne červy, cvrčky alebo niteľnice!!!
 
Niektoré informácie boli čerpané zo stránky (www.rybicky.net).